گوگل آمار کنسول جستجوی خود را مستقیما در نتایج نشان می دهد

نویسنده: علی طباطبایی| آخرین بروزرسانی: 8 نوامبر 2018| گروه: اخبار سئو| تعداد نظرات: 1 دیدگاه

خلاصه خبر: گوگل در بروز رسانی اخیر خود آمار کنسول جستجوی(Google Search Console) خود را مستقیما در نتایج برای مدیران وبسایت ها به نمایش می گذارد.

هدف از انجام این کار آگاهی بیشتر در مورد کنسول جستجوی گوگل به وسیله این ویژگی جدید است.

بروزرسانی جدید گوگل

این بروزرسانی چیست؟

گوگل مستقیما در نتایج جستجو(SERPs) خلاصه ای از آمار بازدیدکنندگان سایت با کلمه جستجو شده را به مدیر آن وبسایت نمایش می دهد تا نظر مدیران وبسایت ها را جلب کند و باعث شود در مورد وبسایت خود اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

همان طور که در تصویر بالا پیداست، داشبورد نمایش داده شده در نتایج شامل تعداد کلیک ها(Clicks)، تعداد دفعات مشاهده وبسایت در نتایج توسط جستجوکنندگان(Impressions) و میانگین موقعیت وبسایت در نتایج(Average Position) با کلمه جستجو شده در طی ۲۸ روز گذشته می باشد. همچنین نکاتی جهت بهبود وضعیت سایت برای وبمستران در این داشبورد گنجانده شده است.

چرا باید به این بروزرسانی اهمیت داد؟

این بروزرسانی کاربران بیشتری را به کنسول جستجوی گوگل هدایت خواهد کرد و بنابراین آگاهی بیشتری در رابطه با ایجاد وبسایت سالم و موفق برای کسب رتبه بهتر را به مدیران وبسایت ها خواهد داد.

بنابراین این داشبورد علاوه بر اینکه به مدیران یادآوری می کند چنین ابزار رایگانی(Google Search Console) جهت استفاده وجود دارد، باعث می شود مدیران دفعات بیشتری به سراغ این ابزار بروند. در یک نگاه به آن ها گوشزد می کند به چه میزان وبسایتشان در نتایج موفق عمل می کند و آن ها را به ابزاری هدایت می کند که می توانند مشکلات وبسایت خود را مشاهده و برطرف نمایند.

همچنین این داشبورد، مدیران وبسایت ها را به استخدام یک سئوکار جهت رفع مشکلات کنسول جستجوی گوگل ترغیب می کند.

چگونه این داشبورد را مشاهده کنم؟

برای مشاهده این داشبورد در نتایج جستجو باید با حساب کاربری گوگل خود که به وبسایت شما در کنسول جستجوی گوگل دسترسی دارد، وارد شده باشید. سپس باید کلمه ای که با آن احتمال حضور وبسایتتان در نتایج وجود دارد را جستجو نمایید. در این لحظه گوگل ممکن است این داشبورد را چه در نتایج دسکتاپی(desktop search results) و چه در نتایج موبایلی(mobile search results) به شما نمایش دهد.

توجه: این آمار تنها به مدیر وبسایت و افرادی که به این وبسایت در بخش کنسول جستجوی گوگل دسترسی دارند، نمایش داده می شود.

شما می توانید کنسول جستجوی گوگل را در لینک روبرو بیابید: Google Search Console

اخبار سئو را از طریق لینک روبرو دنبال کنید: اخبار سئو

1 دیدگاه

نظر بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

- میتوانید از کد های HTML زیر استفاده نمایید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

- تنها نظراتی تایید میشوند که صرفا جهت درج بک لینک ثبت نشده باشند
*
*