گوگل امکان حذف موقت سایت‌ها از نتایج جستجو را ممکن می‌سازد

نویسنده: علی طباطبایی| آخرین بروزرسانی: 16 فوریه 2020| گروه: اخبار سئو| تعداد نظرات: 0 دیدگاه

گوگل در حال بروز رسانی گزارشات حذف در کنسول جستجو است؛ با این قابلیت که به‌صورت موقت سایت‌ها از نتایج جست‌وجو حذف گردند.

نسخه‌ی جدید گزارشات حذف شامل داده‌های مربوط به محتوای منسوخ‌شده، درخواست‌های فیلتر کردن جست‌وجوی امن (safesearch) و اطلاعات مربوط به صفحات است که از طریق سایر ابزارهای گوگل گزارش‌ شده است.

به‌طور موقت صفحات را از جست‌وجوی گوگل حذف کنید

صاحبان سایت اکنون می‌توانند به‌طور موقت بخش‌های مشخصی از مطالب سایت خود را از نتایج جست‌وجوی گوگل حذف کنند؛ این قابلیت در صورت نیاز به حذف سریع صفحات از جستجوی گوگل مفید خواهد بود؛ البته این را نیز باید به خاطر داشته باشید که این صفحات همچنان می‌توانند توسط سایر موتورهای جستجو یافته شوند.

اگر قصد دارید صفحات را فقط برای چند روز یا چند هفته حذف کنید، این راهکار مناسب نیست؛ زیرا هر درخواست موفقیت‌آمیز حذف تقریبا شش ماه پایدار خواهد بود؛ چراکه این طراحی به‌گونه‌ای است که به صاحبان سایت فرصت کافی برای یافتن یک‌ راه حل دائمی را بدهد.

با استفاده از ابزار حذف موقت، صاحبان سایت می‌توانند درخواست حذف URL Cache را انجام دهند. با این کار صفحه Cache شده پاک‌شده و اسنیپت توضیحات(description snippet) تا زمانی که این صفحه مجددا کرال(crawl) گردد، از جستجوی گوگل حذف می‌شود.

removals در کنسول گوگل

محتوای منسوخ‌شده

درخواست‌های ایجاد شده از طریق «ابزار حذف عمومی محتوای منسوخ‌شده» از هم‌اکنون در بخش جدید محتوای منسوخ‌شده کنسول جستجو، قابل‌دسترسی است.

این ابزار فقط به صاحبان سایت محدود نمی‌شود بلکه می‌تواند توسط هر شخصی برای به‌روزرسانی نتایج گوگل(SERPs) که اطلاعاتی را نشان می‌دهند که دیگر در یک صفحه وجود ندارد مورداستفاده قرار گیرد.

removals وبمستر تولز گوگل

فیلتر جست‌وجوی ایمن

اگر صفحاتی در سایت شما به‌عنوان محتوای مربوط به بزرگ‌سالان گزارش‌شده باشد، اکنون می‌توانید سابقه این گزارش‌ها را در بخش فیلترهای Safesearch مشاهده کنید. اگر داوران معتقد باشند که محتوا باید از نتایج جستجوی ایمن فیلتر شود، URL هایی که از طریق برنامه پیشنهادی جستجوی ایمن به گوگل گزارش‌شده‌اند، بررسی‌شده و به‌عنوان محتوای مربوط به بزرگ‌سالان برچسب‌گذاری می‌شوند.

url removal وبمستر تولز

نظر بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

- میتوانید از کد های HTML زیر استفاده نمایید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

- تنها نظراتی تایید میشوند که صرفا جهت درج بک لینک ثبت نشده باشند
*
*