افت رتبه گوگل – آپدیت جدید گوگل

نویسنده: علی طباطبایی| آخرین بروزرسانی: 17 آگوست 2020| گروه: اخبار سئو| تعداد نظرات: 2 دیدگاه

امروز در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ (۱۱ آگوست) نتایج گوگل به طرز دیوانه واری در حال تغییر هستند! بسیاری از وبسایت ها افت رتبه کلمه کلیدی در گوگل را مشاهده کرده اند.

به نظر میرسد آپدیت جدید گوگل در حال انتشار است اما این یک بروزرسانی قطعی و تایید شده توسط گوگل نیست.

ابزارهای بررسی رتبه کلمات و میزان تغییرات در نتایج گوگل(SERP) نظیر MozCast و SEMrush Sensor هنوز بروزرسانی نشده اند اما احتمالا فردا تغییرات ایجاد شده در نتایج به وسیله این ابزارها قابل مشاهده باشد.

تغییرات ایجاد شده و افت رتبه در گوگل یا یک بروزرسانی جدید بزرگ و مهم در الگوریتم های گوگل است و یا یک باگ گسترده در نتایج جستجو

معمولا آپدیت های الگوریتم گوگل زمان می‌برند تا به صورت کامل منتشر و گسترده شوند و هنوز مشخص نیست این کاهش رتبه در گوگل نتیجه یک بروزرسانیِ در حال انجام است و یا وجود باگ و مشکل در نتایج. همچنین در حال حاضر نتایج پایدار نیستند و تغییرات شدید در نتایج قابل مشاهده است. همچنین وبسایت های خبری و وبسایت های بزرگ صفحه اول گوگل را تسخیر کرده اند.

کاهش و افت رتبه در گوگلاین مسئله در فروم های خارجی سئو بحث بسیار داغی شده است و نظرات مختلفی توسط وبمستران در سراسر جهان منتشر شده که در ادامه به یکسری از آن‌ها می‌پردازیم.

I believe it’s still in progress. Crazy movements here too. If it stays like this, I am wiped out.

 من معتقدم که هنوز در حال اجراست. تغییرات دیوانه واری از اینجا نیز قابل مشاهده است. اگر نتایج به همین صورت باقی بمانند، من کاملا از نتایج گوگل حذف شده ام.

 

Seems like a big update in progress here in Italy.

Every niche I follow is messed up. Shops are gone, affiliate sites have disappeared, serps are full of Amazon, ebay and news sites.

به نظر آپدیت بزرگی اینجا در ایتالیا در حال اجراست. جایگاه هر کلمه ای که دنبال می‌کنم به‌هم ریخته است. وبسایت های فروشگاهی از نتایج گوگل حذف شده اند. وبسایت های affiliate و همکاری در فروش ناپدید شده اند و نتایج گوگل پر از صفحات آمازون، ebay و سایت های خبری شده اند.

 

wow insane big update here in Norway, never seen so big change.

آپدیت بزرگ دیوانه واری اینجا در نروژ در حال اتفاق است. تا به حال چنین تغییر بزرگی ندیده ام.

 

What the hell is going on?

Just noticed my articles have gone from page 1 to page 7+

Seems to have just happened in the past few hours! Quite a few of my competitors have all disappeared from the SERPs.

چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ هم اکنون متوجه شدم مقاله هایم از صفحه اول گوگل به صفحات ۷ به بعد گوگل منتقل شده اند. به نظر می‌رسد در چند ساعت گذشته این اتفاق افتاده! یکسری از رقبای من تقریبا از نتایج گوگل حذف شده اند.

سخن نهایی

فعلا باید منتظر ماند تا مشخص شود روند تغییرات در نتایج چگونه خواهد بود و آیا گوگل به طور رسمی از این بروزرسانی یاد خواهد کرد یا خیر. تغییرات مشاهده شده در رابطه با وبسایت خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بروزرسانی:

تغییرات رخ داده در نتایج به علت وجود باگ ایجاد شده بود و رتبه‌ها به حالت قبلی خود بازگشته اند.

 

2 نظر

  1. در زمینه دوربین مداربسته هرچی سایت در صفحه ۱و۲ هست خبری هست در حالی که قبلا همه سایت ها فروشگاهی بودند نتیج واقعا عجیب و پرت هست

    پاسخ به این نظر
    1. سلام؛ در بسیاری از فیلدها همین اتفاق افتاده. ممنون بابت اشتراک گذاری

      پاسخ به این نظر

نظر بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

- میتوانید از کد های HTML زیر استفاده نمایید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

- تنها نظراتی تایید میشوند که صرفا جهت درج بک لینک ثبت نشده باشند
*
*